Açık bir “küfür” örneği…

Aşağıda 2014yılından bir gazete haberi bölümü paylaşayım sizinle (İslam terminolojisinde “gerçeği örtmek” anlamına gelen “Küfür” ne demekmiş, biraz daha iyi anlaşılsın!):

“Müzedeki sunumlara göre primatlar; şempanze, goril, orangutan, eski dünya ve yeni dünya maymunları ile insanın da dahil olduğu bir sınıf olarak takdim ediliyor. Oysa modern araştırmalara göre kainatta bulunan üç çeşit canlı olan bitkilerin hücre yapısı tek boğum, hayvanların iki boğum, insanların ise üç boğumdan oluştuğu ortaya çıkmış durumda. Bu üçüncü boğum ise insanı; iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayıran dört önemli özelliğiyle insanı maymun ve bitkilerden tamamıyla ayırıyor.” (vurgular bana aittir – SC)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Şimdi gelelim sadede:
“BOĞUM” biyolojisi(?!?), dünyanın hiç bir yerinde öğretilmemektedir ve işkembe-i kübra kürsüsünde bir çalışma alanı olsa gerektir. Biyoloji öğrenmeye bile zahmet etmemiş bir muhabirin, ideolojik körlükle hazırlayıp sunduğu, mesnetsiz, ahlaksız ve düzmece bir haberle karşı karşıyayız. İslam ve Müslümana zarar vermek için programlı bir hareket planlansa, bundan daha iyisi bulunamazdı herhalde…

Diyeceğim o ki, istenen “netice” hasıl olmuş. O müzedeki primat vitrini artık yerinde yok. Birilerinin zaferi gibi görünse de, İslam medeniyetini çökerten aptallığın ve bürokratik ahmaklığın kadim manevralarından sadece bir tanesidir bu… Dün rasathaneyi topa tutan kafa, bununla beslendi. FETÖ’ler, ve daha nice din simsarı bu kafadan beslendi, palazlandı…

TÜM yetkilileri bu tip konularda UZMANLARA danışmaları konusunda tekrar uyarmak isterim. Bu saçmalıklardan yüzlerce yıldır çektik, daha fazla ihtiyacımız yok. Biraz HAYA, biraz EDEP ya hu!

ZİRA;

İSLAM DİNİ BU KAFAYI KINAMAKTA ve YASAKLAMAKTADIR!

Din-i Mübin-i İslam’ın adını bu ahmaklıkla, bu cehaletle birlikte andıran bu ahlaksızlara karşı bilmek, bildiğiyle amel etmek ve bu alçak kafayı değiştirmek tüm İNANANLARIN görevidir. Adı gazetecilik olan bu tetikçilik, bu ihbarcılık, bu altı boş jurnallemecilikle başımıza daha ne belalar açılacağını merak ediyorsanız , Kur’an-ı Kerim’in bu konudaki uyarılarına dikkat edin:

ENAFL-22: “Çünkü yeryüzünde dolaşan canlıların Allah katında en kötüsü, anlamayan ve düşünmeyen sağırlarla dilsizlerdir.”
ENFAL-55: “Allah katında canlıların en kötüsü kâfirlerdir; artık onlar inanmazlar.”

Yani neymiş? Aklını kullanmakta, düşünmemekte, öğrenmemekte, görmemekte ve duymamakta ısrar etmek KÜFÜR imiş… Yeryüzünde gezen hayvanların en kötüsü “maymun” değil, AKLI OLDUĞU HALDE KULLANMAYAN bir CANLI-HAYVAN imiş…

Bu gibi durumlar bu gün artık paçozluğu aşan hallerdir ve ciddi önlem alınması elzemdir.

Allah bunlara hidayet, tüm Müslümanlara da feraset ve basiret nasip etsin…

Evet, artık bizim en büyük sorunumuz LİYAKATtır. Bunu anlamamız gerekiyor…

Bunu lütfen herkesle paylaşın…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn