“Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”

Duyuru, Kitaplar

15 yılı aşkın bir süredir çeşitli mecralarda yazdığım ve anlattığım konuların minik bir özetini ve anahtar fikirlerini içeren “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler” adlı kitabım Tuti Kitap’tan çıktı. İlk baskısı Nisan 2015’de piyasaya çıkan ve kısa sürede tükenen kitabımız, bu yazı hazırlanırken ikinci baskısıyla raflarda yerini almıştı. Öncelikle bu özel ilgi için tüm kitapseverlere teşekkür etmek istiyorum.

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler

 

Kitapta “Bize dair”, “Bilime ve İnanca dair” ve “Kaos’a dair” olmak üzere üç ana bölüm var. Bu bölümlerde müstakil ama bütünlüklü bir derleme içinde farklı konularda görüşlerim bulunuyor. Özellikle genç okuyuculara yönelik olarak kaleme aldığım bölümler kitap içinde ağırlıkta. Aslında kitaptaki fikirlerin bir çoğu temel “tohum” niteliği taşıyan görüşlerden oluşuyor. Muhtemelen her biri üzerine ileride uzun metinler de kaleme alınabilir. Özellikle İslam ve Evrim, Kaos ve Karmaşıklık, Lisan ve zihin ilişkisi gibi konular benim özel önem atfettiğim başlıklar arasında.

Kimsenin bilemeyeceği şeyler; daha önce yayınladığım fakat genel olarak dağıtıma çıkmamış olan “Fraktal Düşünceler” adlı kitabımın oldukça genişletilmiş ve elden geçirilmiş bir türevi aynı zamanda. İlk kitabı okumuş olanlar bu kitapta 10 civarında yeni başlık daha bulacaklar. Eski yazıların da bir kısmı gündem özelliğini kaybettikleri için çıkartılmış durumda.

Umuyorum Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, tüm okurlar için yeni düşünce kapılarını aralar. Zira bu aralar en çok buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler hakkında gelişmeleri takip etmek için Twitter’dan @kbseyler hesabını takip edebilirsiniz. Ayrıca satın alma bağlantılarını da içeren kitabımızın detaylı tanıtım sayfası da şurada.

YBU-Genç Yeryüzü Doktorları

İLGİLİ YAZILAR:

Hiçbir sonuç bulunamadı.