Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

S.C.net | August 18, 2018

Scroll to top

Top

4 Comments

“Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”

“Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”

15 yılı aşkın bir süredir çeşitli mecralarda yazdığım ve anlattığım konuların minik bir özetini ve anahtar fikirlerini içeren “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler” adlı kitabım Tuti Kitap’tan çıktı. İlk baskısı Nisan 2015’de piyasaya çıkan ve kısa sürede tükenen kitabımız, bu yazı hazırlanırken ikinci baskısıyla raflarda yerini almıştı. Öncelikle bu özel ilgi için tüm kitapseverlere teşekkür etmek istiyorum.

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler

 

Kitapta “Bize dair”, “Bilime ve İnanca dair” ve “Kaos’a dair” olmak üzere üç ana bölüm var. Bu bölümlerde müstakil ama bütünlüklü bir derleme içinde farklı konularda görüşlerim bulunuyor. Özellikle genç okuyuculara yönelik olarak kaleme aldığım bölümler kitap içinde ağırlıkta. Aslında kitaptaki fikirlerin bir çoğu temel “tohum” niteliği taşıyan görüşlerden oluşuyor. Muhtemelen her biri üzerine ileride uzun metinler de kaleme alınabilir. Özellikle İslam ve Evrim, Kaos ve Karmaşıklık, Lisan ve zihin ilişkisi gibi konular benim özel önem atfettiğim başlıklar arasında.

Kimsenin bilemeyeceği şeyler; daha önce yayınladığım fakat genel olarak dağıtıma çıkmamış olan “Fraktal Düşünceler” adlı kitabımın oldukça genişletilmiş ve elden geçirilmiş bir türevi aynı zamanda. İlk kitabı okumuş olanlar bu kitapta 10 civarında yeni başlık daha bulacaklar. Eski yazıların da bir kısmı gündem özelliğini kaybettikleri için çıkartılmış durumda.

Umuyorum Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, tüm okurlar için yeni düşünce kapılarını aralar. Zira bu aralar en çok buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler hakkında gelişmeleri takip etmek için Twitter’dan @kbseyler hesabını takip edebilirsiniz. Ayrıca satın alma bağlantılarını da içeren kitabımızın detaylı tanıtım sayfası da şurada.

Yorumlar

 1. Ferhat gedik

  Ben kendim belcikadanim..antalyada suan tatilde olan aileme rica ettim kitabi benim icin almalari icin fakat antalyanin altini ustune getirdik bulamadik diyorlar. Bunu sadece paylasmak istedim sizinle. Uzuldum dogrusu cokta istedigim bir kitabdi. Tskler saygilar

 2. elif topaloglu

  Sinan hocam kitabinizi bugun bitirdim biraz yavaş okuyorum bir de done done tekrar tekrar okuyunca….. çok keyifli heyecan verici merak uyandirici… haeikaydi cok tesekkur ederiz…..

  Bugun ogrendigim bir seyi de paylasmak istedim: burada Tirebolu’da kardesimin kayinvaldesi diyor ki kucukken deniz Trabzona ‘gidiyorsa’ (akinti herhalde)hava kotu olur denize girilmez, deniz Giresun’a gidiyorsa hava guzel deniz sakin olur denize girilirmis.
  Ayrica 12 gun hesabi burada da varmis ama onlarinki mart ayinda olurmus…

  Ne ufuklar actiniz onumde hocam! Sizin yazdiklarinizi ben okumaya yetisemiyorum…. 24 25 ekim de de Ankara’ da sizi ve Serkan Karaismailoglu ‘nu dinlemeyi cok istiyorum.
  Insallah izin filan ayarlamaya calisicam.
  Hoscakalin.

 3. Dilek

  Fikirleriniz araştırmalarınız ve çalışmalarınız bizim için oldukça dikkat çekici. Özellikle çalışmalarınıza bir müslüman gözüyle bakmanız bizi mutlu etti . Çünkü bilimin müslüman bilim adamlarına ihtiyacı var . Bizlerin de (Kuran-ı Kerimî daha geniş bakış açısıyla görebilmek ve anlayabilmek için ) sizin çalışmalarınıza ihtiyacımız var.

 4. HARUN

  Fraktal geometri yada Kaos başlığı altındaki yazıları okuyunca aklıma ‘kader’ kavramı geldi nedense bu anlattıklarınızın kader anlayışı ile bi alakası olabilir mi diye düşünmeye başladım yada burayı tekrar okumam gerekeçek.

Yorum Yollayın Bilelim